شهر
سال ساخت
متراژ زمین
امکانات
قیمت

مراحل خرید ملک

مرحلۀ اول: مشاوره و کسب اطلاعات اولیه

افرادی که به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند معمولا از طریق اینترنت، دوستان و یا عاملین فروش مجموعه پاراموت به سایت ما مراجعه میکنند و نوع ملک، شرایط خرید، مبلغ خانه ها، مناطق و شهرهای مختلف، امکانات پروژه ها و … را مشاهده نموده و با توجه به شرایط خود، ملک موردنظر را انتخاب می کنند. با این پیش زمینه، فرم “درخواست مشاوره” داخل سایت را تکمیل کرده و آنرا برای ما ارسال میکنند.


 

مرحلۀ دوم: هماهنگی برای تعیین وقت جهت ملاقات و مشاوره حضوری

پس از بررسی اطلاعات فرم ارسالی توسط کارشناسان مجموعه، مشاوران ما با شما تماس گرفته و تاریخی را برای تعیین ملاقات و مشاوره حضوری شما با عامل فروش مربوطه و در دفتر یکی از نمایندگان هماهنگ خواهند نمود.


 

مرحلۀ سوم: روز ملاقات

پس از حضور شما در دفتر نماینده، مشاوران ما فرم تکمیل شده را با حضور شما مورد بررسی قرار داده و شما را در انتخاب بهترین گزینه ها مشاوره خواهند داد.


 

مرحله چهارم: تهیه پکیج مسافرت کاری (بیزینس تراول)

پس از اینکه شما گزینه های مورد نظر خود را جهت خرید مشخص کردید و اطلاعات دقیقی درمورد پروژه دریافت نمودید، بسته مسافرتی مخصوصی برای شما تهیه خواهد شد که شامل بازدید از پروژه مورد نظر و 3 پروژه با رنج قیمتی مشابه خواهد بود تا به شما امکان انتخاب بهتر و بیشتری داده شود.

روزهای بازدید از پروژه ها معمولا چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه میباشند. از این رو برنامه مسافرتی شما عزیزان نیز بر اساس این روزها تهیه خواهد شد. اطلاعات و جزئیات استفاده از این پکیج در روز ملاقات به شما داده خواهد شد.

نکته: شرکت پاراموت هیچ مبلغی را از بابت مشاوره و قیمت نهایی ملک قبل از بازدید از پروژه از شما نخواهد گرفت.


 

مرحله پنجم: استفاده از پکیج مسافرتی و حضور فرد متقاضی در ترکیه

پس از حضور شما در دفتر ما در ترکیه که از قبل هماهنگ شده است، تیم مجرب فروش ما به گرمی از شما استقبال نموده و شما را جهت بازدید به مکان پروژه ها که از قبل تعیین شده برده و در هنگام بازدید شما از پروژه ها، اطلاعات دقیقی از داخل پروژه، کیفیت، اطلاعات فنی، قیمت و توضیحات تکمیلی هر ملک را در اختیارتان قرار داده و شما را به بهترین شکل با نقاط ضعف و قوت هر ملک آشنا خواهند نمود.

در روز ملاقات که روز بسیار ارزشمندی برای ما می باشد، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بهترین پروژه ها و خانه های دلخواه شما را به شما معرفی کرده و در هنگام بازدید، شما را در جریان تمامی نکات مهم مربوط به پروژه قرار دهیم. بازدید از پروژه ها جهت آشنایی و دانستن شرایط مکانی و موقعیت آن به دو شکل مختلف صورت میگیرد؛

در حالت اول با توجه به بُعد مسافت و فاصله خانه ها در محله های گوناگون تیم ما با خودرو از یک خانه شروع کرده و با دقت و حوصله به همراه شما از هر خانه بازدید را آغاز می کنند و در ابتدا اطلاعات اولیه در مورد خود محله و ساختمان و بافت فرهنگی منطقه شروع شده و در ادامه وارد خانه مورد نظر شده و طبق روال معمول بازدید در خانه، اتاق ها، حال و آشپزخانه و نوع سرویس بهداشتی و … را به همراه اطلاعات مفصل در مورد هر پروژه به شما پرزنت خواهند کرد و بعد از بازدید از پروژه اول به سراغ پروژه ی انتخابی بعدی رفته و همین روال را ادامه خواهیم داد تا تمامی پروژه های مورد نظر با توجه به بودجه و درخواست های اولیه شما نمایش داده شود تا شما با اشرافیت کامل به هر ملک تصمیم درست و دقیق جهت انتخاب گزینه نهایی را بگیرید.

در حالت دوم که بیشتر مربوط به پروژه های بزرگ خانه سازی می باشد، وارد مجموعه های مسکونی شده و از یک خانه شروع کرده و به سراغ خانه های بعدی در همان پروژه رفته تا آخرین خانه مدنظرتان به شما معرفی شود.

در طول مدت بازدید از پروژه ها همواره همکاران ما که تسلط کامل به زبان ترکی و فارسی را دارند در نقش یک مترجم خوب و قابل اعتماد جهت ارائه توضیحات هم به شما و هم در پاره ای از موارد به صاحبان ملک را ایفا می نمایند. شما هم وطن عزیز می توانید هر گونه سوال یا نکته در مورد خانه یا پروژه های بازدیدی را با این عزیزان مطرح نموده تا هیچگونه نقطه تاریک یا حتی خاکستری در ارتباط با پروژه ها در ذهن شما باقی نماند.

و مورد آخر اینکه معمولا زمان بازدید از چندین خانه و پروژه حداقل نصف روز زمان لازم دارد تا با حوصله و دقت کافی نکات و جزئیات هر واحد بازدیدی به شما انتقال داده شود تا در تصمیم گیری بهترین و نزدیک ترین مورد را برای خود و خانواده خود جهت خرید ملک در ترکیه داشته باشید. از شما عزیزان خواهشمندیم صبوری نمایید تا ما در زمان کافی و مناسب به بهترین شکل به شما عزیزان خدمت رسانی نمائیم.


 

مرحلۀ ششم: پرداخت بیعانه یا پیش پرداخت

بعد از رویت پروژه ها و تصمیم قطعی خرید ملک از جانب شما، جهت شروع پروسه خرید و همچنین بخاطر خروج ملک منتخب شما از چرخه معرفی به دیگران مبلغی معادل 10 درصد از ارزش کلی ملک از شما بابت بیعانه اخذ خواهد شد، این مبلغ نزد ما به امانت خواهد ماند تا در روزهای آتی که مبلغ باقی مانده ملک آماده و هماهنگی های لازم با صاحب اصلی جهت انتقال مالکیت و… انجام شد به مبلغ کل ملک افزوده و تحویل مالک قبلی شود. پس از پرداخت بیعانه شما باید جهت تهیه مدارک و همچنین انتقال پول از کشور مبدا (به عنوان مثال ایران) به ترکیه اقدامات لازم را مبذول نمایید که در مرحله بعد توضیحات کامل ارائه می شود.

نکته: مدت زمان محدوی برای انتقال الباقی پول وجود دارد که در بهترین حالت حداکثر دو هفته از زمان پرداخت پیش پرداخت توسط شما عزیزان میباشد. لذا از شما عزیزان خواهشمندیم که در هنگام تصمیم گیری برای مقدار سرمایه گذاری در خرید این موضوع را مد نظر داشته باشید.


 

مرحلۀ هفتم: انتقال پول

برای پرداخت مبلغ ملک خریداری شده روش های متنوعی وجود دارد. مهم ترین و مطمئن ترین روش برای خریداران ملک استفاده از صراف مورد اطمینان خود آنان می باشد که با انتقال پول خود از ایران به ترکیه اقدام نمایند و در صورت نداشتن صراف، ما می توانیم از طریق صرافان مورد اعتماد خود که سابقه خوب و درخشانی در این زمینه کسب کرده اند یاری بگیریم. 


 

مرحلۀ هشتم: اداره ی ثبت اسناد

در مرحله آخر که ثبت معامله در دفتر ثبت اسناد ترکیه می باشد، یک زمان مشخص از طرف دفترخانه تعیین می شود که به روز نوتر معروف می باشد. در این روز هم صاحب خانه هم خریدار در ساعت مقرر به مکان دفتر مراجعه نموده و مراحل ثبت اداری آغاز می شود. در این روز وجود یک مترجم رسمی زبان فارسی و ترکی مورد تایید وزارت دادگستری ترکیه الزامی می باشد تا مفاد قرارداد و سند خانه را، از جمله مبلغ و شرایط خاص انتقال ملک را به خریداران ترجمه نماید و بعد از آگاهی و تائید شما دو طرف قراردادها را امضا کرده و پس از خرید سند رسمی تحویل خریدار می گردد. مجموعه ما در تمامی این موارد در کنار شما بوده و شما را تا مرحله نهایی همراهی و راهنمایی خواهد کرد.

نکته: شما میتوانید به فرد مورد اعتماد خود ولاکت داده تا تمامی مراحل بالا را از طرف ما اجرا و مدیریت کنند.


 

مرحلۀ نهم: مدارک لازم

شماره مالیاتی

پاسپورت خریدار

ترجمه پاسپورت

چهار قطعه عکس شش در چهار

حضور فیزیکی شخص خریدار و یا نماینده ی تام الاختیار وی ضروری است. امکان اینکه سند به نام دو و یا سه نفر باشد هم وجود دارد. در چنین حالتی هزینه های سند، به تناسب بیشتر می شود. طبیعتا حضور این افراد نیز، در موعد خرید ضروری خواهد بود.

شمارۀ مالیاتی نیز جزو مدارک لازم است. پاراموت شما را در این زمینه کمک خواهد کرد.


 

مرحلۀ دهم: سند خانه

کشور ترکیه بصورت عمومی امکان خرید و فروش واحدهای مسکونی و تجاری برای اتباع خارجی را فراهم نموده تا هم به جذب گردشگران خارجی و هم به صنعت ساخت و ساز خود رونقی دوچندان ببخشد. در ترکیه، جهت خرید و فروش املاک، خانه و حتی واحدهای تجاری نیاز به ارائه سندی معتبر، صادره از اداره ثبت اسناد، از سمت صاحب ملک می باشد تا خریداران با اطمینان خاطر اقدام به خرید نمایند. مدت زمان لازم برای انتقال مالکیت و ثبت در اداره ثبت اسناد، با توجه به نوساز یا غیر نوساز بودن ملک متغیر می باشد. در صورتیکه ملک چند سال ساخت باشد و صاحب ملک فرد حقیقی باشد (سند به نام شرکت سازنده نباشد) سند در ۱ روز تحویل خریداران می شود. در حالت دیگر، اگر ملک خریداری شده نوساز بوده و شرکت سازنده مستقیما مبادرت به فروش می نماید، در این صورت چون هنوز مراحل اولیه برای ثبت ملک در اداره ثبت ترکیه انجام نشده، زمان لازم جهت تشکیل پرونده و طی مراحل اداری کمی طولانی تر از موارد دیگر خواهد بود که با توجه به سوابق قبلی فروش و همچنین سیستم اداری حاکم بر ترکیه ۱۰ الی ۲۰ روز کاری به طول انجامیده و سپس تحویل خریداران می گردد. 

وقتی سند خانه تحویل خریدار گردید، خریدار به راحتی می تواند آن را فروخته یا مالکیت آن را به دیگران انتقال دهد. سند خانه می تواند به نام دو یا چندین نفر بوده و یا حتی در صورت لزوم بعدا نام دیگران به سند خانه اضافه گردد. هر چه تعداد نفرات اضافه گردد، هزینه های ثبت اضافه می گردد، فرضا اگر خریداران یک واحد ۳ نفر باشد، هزینه پرداختی شما ۳ برابر خواهد شد که این مبلغ به ازای هر فرد حدودا ۴ درصد مبلغ کل خانه خریداری شده می باشد.

هزینه های مربوط به ثبت و انتقال سند رسمی خانه در ترکیه برای خانه های نوساز از طرفین معامله بصورت مساوی یعنی نصف به نصف اخذ می شود. در صورت خرید خانه چند سال ساخت تمامی هزینه با توجه به عرف ترکیه توسط خریدار پرداخت می گردد.

قوانین وراثت در ترکیه به نوعی است که در صورت فوت صاحب ملک، این ملک به وارثان قانونی و حقوقی صاحب ملک واگذار می شود.

 


 

بعد از خرید ملک

مجموعه پاراموت پس از خرید ملک موردنظر خریدار، هرگز آنها را تنها نخواهد گذاشت و پشتیبانی های معنوی و حضوری خود را به ایشان انجام خواهد داد.

پشتیبانی معنوی؛ هر لحظه سوالی در ارتباط با مشکلات پیش آمده در ذهنتان می گذرد، از کجا می توانم خرید کنم؟ از کدام رستوران غذا و چطور تهیه کنم؟ خانه سرد است، دارو احتیاج دارم، داروخانه بدون نسخه دارو در اختیارم خواهد گذاشت؟ معنی فلان کلمه و یا جمله چه می شود؟ و سوالاتی مشابه … با ما تماس بگیرید و راهکارهای مناسب را از ما جویا می شوید.

پشتیبانی حضوری؛ دریافت اقامت، ایجاد حساب بانکی و همچنین تجهیز و خرید ملزومات خانه مثل خرید مبلمان، تلویزیون و … همقدم با شما برای انجام امور روزانه، رسیدگی به امور منزل، پرداخت قبوض و اقساط به هنگام حضور شما در خارج از ترکیه، امور مربوط به اجاره ی خانه، دریافت کرایه ها و … در تمامی موارد در کنار شما خواهیم بود.

دلیل حمایت ما از شما خریداران عزیز، فقط و فقط کسب رضایت شما از خرید املاک می باشد. 

 

 

مجموعه املاک پاراموت